مطب کشاورز: بلوار کشاورز، بین جمالزاده و کارگر، ساختمان پزشکان، پلاک 346 طبقه دوم
مطب ستاری: اتوبان ستاری، بالاتر از کوروش، نرسیده به خلیل‌آبادی، نبش خجسته‌پور، ساختمان محمد
شماره تماس: 026 55 71 0933
شماره تماس: 95 155 15 0912
مطب کشاورز: بلوار کشاورز، بین جمالزاده و کارگر، ساختمان پزشکان، پلاک 346 طبقه دوم - شماره تماس: 026 55 71 0933 مطب ستاری: اتوبان ستاری، بالاتر از کوروش، نرسیده به خلیل‌آبادی، نبش خجسته‌پور، ساختمان محمد - شماره تماس: 95 155 15 0912

واریس سینه بانوان

برخی از بانوان بر روی سینه‌های خود دارای رگ‌های آبی پررنگ هستند و از این نازیبایی در ظاهر خود دچار ناراحتی هستند که ممکن است واریس سینه بانوان باشد. رگ‌هایی که بر روی سینه خانم‌ها ایجاد می‌شود و به مرور زمان شاهد بزرگ و برجسته شدن آنها می‌شویم، رگ‌های واریسی هستند که باید برای جلوگیری از گسترده شدن آنها، درمان صورت گیرد. واریس سینه در ابتدا نشانه‌های خاصی به همراه ندارد و فقط ممکن است به شکل چند رگ پررنگ مشخص باشد اما به مرور زمان درد در این ناحیه را به وجود می‌آورد. برای شناخت علت پیدایش واریس سینه و روش‌های درمان و جلوگیری از بروز آنها تا انتهای این متن را مطالعه نمایید.

واریس سینه بانوان چیست؟

شاید شما جز آن دسته از خانم‌هایی باشید که بر روی پوست سینه خود، رگ‌های آبی یا مویرگ‌هایی را مشاهده میکنید اما به واریس سینه دچار نیستید. همه افرادی که این رگ‌ها را در این نواحی دارند، به واریس پستان دچار نیستند و این مورد باید حتما توسط دکتر واریس بررسی شود. واریس سینه معمولاً برای خانم‌های میانسال و بعد از گذراندن دوران بارداری و شیردهی رخ می‌دهد و به مرور زمان برجستگی رگ‌ها خیلی بیشتر می‌شود.

علل پیدایش واریس سینه در بانوان

خانم‌ها به دلیل تغییرات هورمونی زیاد، ممکن است چندین بار با تغییر سایز سینه‌های خود مواجه شوند. بارداری یکی از مهمترین عوامل بروز رگ‌های واریسی در ناحیه سینه زنان است زیرا فشار وریدی مرکزی در این دوران بسیار زیاد بوده و برخی از آنها بعد از زایمان بر روی بافت سینه باقی مانده و روز به روز خود را بیشتر نمایان می‌کنند.

خانم‌هایی که از جراحی بزرگ کردن سینه برای افزایش حجم پستان خود استفاده می‌کنند، به دلیل کشیدگی پوست نیز بهتر رگ‌های واریسی این ناحیه را مشاهده می‌کنند.

علل پیدایش واریس سینه در بانوان
علل پیدایش واریس سینه در بانوان

تغییرات هورمونی در دوران قاعدگی و یا به دلیل استفاده از دارو‌های ضد بارداری، رگ‌های سینه متورم شده و بعد از مدتی با مصرف طولانی این دارو‌ها واریس سینه ایجاد می‌شود. این مشکل اغلب برای خانم‌های میانسال به وجود می‌آید زیرا افزایش سن و جاذبه زمین که سینه‌ها را به سمت پایین می‌کشد نیز یکی از علل فشار بر روی سینه‌ها بوده که بروز واریس سینه را به همراه دارد. شخص ممکن است که در سنین پایین‌تر هم به این مشکل مبتلا باشد اما با افزایش سن که حجم چربی‌های بافت سینه کاهش می‌یابد، رگ‌های واریسی بیشتر نمایان می‌شوند.

سرطان سینه، چاقی و لاغری‌های مداوم، موندور سینه و موارد دیگری نیز در بروز واریس پستان برای بانوان نقش دارند که به هر حال قبل از درمان باید مورد بررسی قرار گیرند.

پیشگیری از واریس سینه بانوان

خانم‌های میانسالی که دارای سینه‌هایی با وزن سنگین هستند، باید در منزل و مداوم از سوتین استفاده کنند زیرا آویزان ماندن با وزن بالای سینه سبب شده تا ورید‌ها دچار آسیب شوند. زمان انجام ورزش‌های سنگین باید توجه کنید که به رگ‌های موجود در این ناحیه آسیب وارد نکنید و اگر اینطور نباشد، نمی‌توانید از بروز واریس سینه پیشگیری کنید. عوامل ژنتیکی در پیدایش این مشکل موثر هستند و گاهی اصلاً فرد نمی‌تواند از ایجاد این رگ‌های واریسی جلوگیری کند.

واریس سینه قابل درمان است؟

در ابتدا شما باید برای بررسی به بهترین متخصص واریس مراجعه نمایید که علت بروز آن نیز به درستی تشخیص داده شود. بسته به انواع آن، روند درمان نیز شروع خواهد شد. توجه داشته باشید که عمل‌های زیبایی سینه را در بازه زمانی که سینه‌ها در حال رشد هستند نیز انجام ندهید و از تغییر وزن مداوم خودداری کنید.

در کار استفاده از روش‌های درمانی پزشکی، باید تعادل هورمونی در بدن انجام گیرد تا تغییراتی در ظاهر واریس ایجاد نکند. در این میان شاید پزشک مصرف قرص‌های ضد بارداری را برای مراجعه کننده حذف کند. اسکلروتراپی یکی از روش‌های درمانی موثر است که برای درمان واریس سینه بانوان کاربرد فراوانی داشته و تاکنون اثرات مثبت خود را به نمایش گذاشته است. جالب است بدانید که رگ‌های واریسی سینه همان‌هایی هستند که در زیر پوست قابل مشاهده هستند و مانند واریس پا دارای رگ‌های زیرین نیستند و این به درمان سریع تر نیز کمک خواهد کرد.

بعد از اینکه ارزیابی ورید‌ها با استفاده از اسکن‌های مخصوص انجام شد، دکتر واریس از تکنیک اسکلروتراپی برای درمان ورید‌های آسیب دیده در این ناحیه استفاده می‌کند تا نتیجه‌ای سریع بگیرد. لیزر درمانی واریس سینه نیز قابل انجام است اما به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد که توصیه می‌شود، در این میان به تکنیک تجویزی پیشنهادی پزشک رجوع داشته باشید.

گاهی پزشک پیشنهاد می‌دهد تا از درمان‌های ترکیبی لیزری همزمان با رادیوفرکانسی استفاده کند. این روش ترکیبی برای درمان و از بین بردن رگ‌های واریسی در ناحیه سینه تاثیر مفید داشته اما باید تعداد جلسات درمانی در نیمه رها نشوند و تکمیل گردند.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها ۱ عدد و میانگین امتیازها ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *